OPUNCIE

Opuncie je kaktus, který pochází ze severní Ameriky. Ze semínek jeho plodů vzniká opunciový olej. Jde o nejvzácnější a nejdražší olej na světě, proces jeho výroby je totiž velmi složitý. Plody opuncie mají trny, které se musejí nejprve osekat, potom se plod rozřízne a vyjmou se semínka, ze nichž se lisuje olej. Na 1 litr oleje se spotřebuje neuvěřitelných 800 kg plodů opuncie, tedy 24 kg pro 30 ml oleje, což je další faktor, který má vliv na cenu tohoto vzácného produktu.

Opunciový olej obsažený v produktech z řady Moroccan Sense pochází z ekologického zemědělství v Maroku, kde na jeho kvalitu dohlíží certifikační organizace Ecocert či Soil Association.

Opuncie má velkou výhodu v tom, že dokáže přežít i ve extrémně suchém podnebí, protože si dokáže udržet vlhkost. Opunciový olej posiluje bariéru, která dokáže vodu zafixovat i v hlubokých vrstvách kůže, a vždy tak udrží vaši pokožku hydratovanou.

Olej z opuncie se v kosmetickém průmyslu považuje za nejúčinnější zbraň v boji proti vráskám. Najdete v něm nejvyšší množství nenasycených mastných kyselin ze všech olejů (omega-3, omega-6, omega-7, omega-9, antioxidanty (vitamin A a C), vitamin K, betakaroten i velké množství vitaminu E.

Hloubkově hydratuje a regeneruje. Pomáhá v péči proti vráskám, odstraňuje kruhy pod očima, působí antisepticky a zklidňuje. Hodí se pro všechny typy pleti.