ALOE VERA

Aloe vera je vzácná rostlina, která pochází ze subtropických krajin. Známé jsou její léčivé, hojivé a regenerační účinky využívané zejména ve farmaceutickém, ale také potravinářském a kosmetickém průmyslu. Obsahuje spoustu vitaminů a prospěšných látek, jako jsou například aminokyseliny, vitaminy A, vitaminy skupiny B (B1, B3, B6, B12), vitamin C, E a mnoho dalších.

V kosmetice se využívají listy aloe vera, ze kterých se získává gelovitá tekutina. Ta je určena k dalšímu zpracování a může mít podobu tekutiny, gelu nebo prášku. Pro kosmetické účely se nejčastěji používá právě prášková forma aloe vera, která vzniká šetrným procesem sušení šťávy z aloe vera, a zachovává si tedy všechny cenné látky.

Aloe vera pomáhá při léčbě otoků, zánětů kůže, odřenin a popálenin. Pokožku chladí a hloubkově hydratuje. Zmírňuje podráždění pokožky, a proto se hodí i pro suchou a dehydrovanou pleť. Aloe vera ale ocení i mastná a aknózní pleť, protože jí dodává vláhu a zároveň ji nezatěžuje nadbytečnými olejovými složkami.

Aloe Vera je součástí několika produktů z řady Moroccan Sense, například sprchových gelů, pleťových krémů a krémů na ruce.