Zimní pečující rituály

Zimní pečující rituály: od ranní masky až po večerní koupel

Leden a únor patří k nejméně oblíbeným měsícům. S tím, že jde o nejchladnější období v roce nic neuděláme, ale můžeme si ho zpříjemnit. Naštěstí nám s tím pomůžou kvalitní pečující přípravky, pravidelné koupele, cvičení nebo vůně svíček a aromalamp.

Ranní péče 

Po probuzení nebo ranní józe doporučujeme tonizovat pleť růžovou vodou a následně ji jemně promasírovat. Budou vám k tomu stačit dvě kapky arganového oleje.

V některé dny si můžete promazat celé tělo, vhodný je na to například řebříčkový olej, který má hřejivé vlastnosti. Použít ale můžete i arganový. Opět stačí velmi malé množství.

Jednou až dvakrát týdně si navíc můžete navíc dopřát domácí pleťovou masku s arganovým olejem.

 Budete potřebovat:

  • 3 lžičky bílého jogurtu
  • lžíci citronu
  • 3 kapky arganového oleje
  • lžičku medu

 

Postup je velmi jednoduchý. Stačí všechny ingredience smíchat a nanést na pleť. Po zhruba 10 minutách pak masku opatrně smyjte teplou vodou.

TIP: Pokud nestíháte, můžete přidat arganový olej jen do své oblíbené pleťové masky nebo do make-upu či bronzeru, vaše pleť tak bude zářivější.

A můžete si z toho opravdu udělat rituál jako z dánské příručky hygge. Zapalte si svíčku nebo vonné tyčinky, otevřete si oblíbenou knížku a uvařte čaj nebo kávu. Zimní rána díky tomu získají úplně jiný rozměr.

Večerní očista

Přestože v chladném období nemáme večer pocit, že nám na obličeji ulpívají nečistoty, opak je pravdou. I nenalíčená pleť potřebuje důkladnou očistu. Je ale potřeba dodržovat několik zásad. Vyhněte se hlavně příliš horké vodě a tonikům s alkoholem, aby se vaše pokožka zbytečně nevysušovala. Mnohem lepší bude přírodní růžová voda. A nakonec doporučujeme ještě hutnější krém. Občas je vhodná i večerní maska.

Relaxační a hřejivé koupele

Jednou týdně si dopřejte i olejovou koupel, která obzvláště  prospěje suché a zimou namáhané pokožce.

Nejlépe vás naladí příjemná hudba, vonná svíčka, dobrá kniha nebo časopis a klidně i sklenka Prosecca. Pak nezapomeňte na to nejdůležitější - několik kapek arganového a oblíbeného esenciálního oleje. Po horké a voňavé vaně se vám navíc bude lépe spát. Jen byste to neměli přehánět s teplotou vody ani s dobou koupele, ideální je 15-20 minut. Jinak hrozí vysušení pokožky. Na závěr ještě zakončete rituál aplikací tělového mléka nebo bambuckého balzámu, záleží na potřebách vaší pokožky.