Vlasy v létě potřebují extra péči: Dopřejte jim to nejlepší z přírody

Léto je krásné, ale pro vlasy velmi náročné období. Buďme na ně tedy opatrní a nezapomínejme na hydrataci, ochranu a regeneraci. Nutností jsou v tomto období nejen kondicionéry, ale také masky a zábaly. Nic nezkazíte ani občasným vlasovým peelingem, který prospívá i pokožce hlavy. A pozor na to, že stejně důležité je vlasy vyživovat také zevnitř.

Ochrana před slunečními paprsky, solí a chlorem

Ať už se chystáte k moři, nebo jen k bazénu, myslete na ochranu před UV zářením. Ta může mít různou podobu. Někomu více vyhovují klobouky nebo šátky, někomu zase ochranné spreje. Kromě toho může vlasy poškodit i sůl nebo chlor. Určitě tedy doporučujeme před koupáním vlasy umýt vodou a stáhnout je do drdolu. Vždy ale pouze jemnou gumičkou.

Šetrné mytí a následná péče

I když v létě máte pocit mastnoty častěji, měla byste být s mytím vlasů opatrná. V každém případě je nutné vybírat šetrné šampony, nejlépe v organické kvalitě. Dokonalou regeneraci zajistí přírodní kondicionér, ale pomůže také to, že si vlasy nebudete často fénovat nebo žehlit. Díky teplu vlasy rychle proschnou i volně a občas si takový luxus zaslouží. Ještě předtím ale vetřete do vlhkých vlasů pár kapek arganového oleje.

Pokud se chystáte na důležitou schůzku nebo společenskou akci, fén bez obav použijte. Zkuste však zainvestovat do profesionální technologie a nevynechejte sprej s termo ochranou.

Něco navíc – vlasový peeling a maska

Jednou za týden pak doporučujeme i nadstandardní péči v podobě vlasového peelingu a masky, která zajistí skutečně hloubkové ošetření. V drogeriích i na internetu je těchto přípravků spousta, ale my radíme vyrobit si vlastní, přesně podle svých potřeb a ze 100% přírodních surovin.

Maska z arganového oleje

Jak na to? Velmi snadno, potřebovat budete jen samotný arganový olej a ručník.

Aplikace: Na suché vlasy naneste dostatečné množství arganového oleje. Jemně ho vmasírujte a zabalte do ručníku. Masku nechte působit zhruba hodinu a pak důkladně umyjte šamponem.

Vlasový peeling

Domácí vlasový peeling vyrobíte během minuty – stačí do přírodního šamponu s arganovým olejem přidat polévkovou lžíci cukru.

Aplikace: Směs naneste na vlasy, pokožku jemně promasírujte a důkladně opláchněte.

TIP: Pokud máte rádi v kosmetice systém, zapamatujte si, že ideální je cukr použít při každém třetím mytí.

Podpořte zdraví vlasů i zevnitř

Nejdůležitější je v horku pravidelný pitný režim a dostatek vitamínů A, C, E a B komplex. Do jídelníčku byste tedy měli zařadit vajíčka, slunečnicová semínka, špenát nebo brokolici. A vyzkoušet můžete také doplňky stravy, například s vitamínem C, hořčíkem, zinkem nebo mořským kolagenem.