Vlasová péče během podzimu

Podzim je pro vlasy náročný, dopřejte jim speciální péči

Právě v období po létě jsou vlasy nejvíce zničené, ztrácí svůj lesk, lámou se a vypadávají. Důvodů je několik, v posledních měsících byly namáhány sluncem, chlorovanou vodou z bazénů a teď jim zase neprospívá vítr a změny teplot. Navíc je právě na podzim častěji žehlíme, kulmujeme a jinak tepelně upravujeme, abychom byly za hvězdy na nejrůznějších akcích.

Aby tedy zůstalo vše v rovnováze, musíme o namáhané vlasy zase více pečovat. Kromě dostatečného příjmu vitamínů a minerálů je základem zdravých vlasů kvalitní šampon a zapomínat by se nemělo ani na kondicionéry nebo vlasové oleje.

Všechno začíná u šamponu

V první řadě je potřeba pořídit si šampon, který stoprocentně vyhovuje typu vašich vlasů, je šetrný a obsahuje co nejméně “chemie”. Pokud nevyberete správný typ, tak ani s drahým a jinými doporučovaným výrobkem nebudete spokojeni. Vždy tedy pečlivě čtěte popisky na e-shopech, zajímejte se o jednotlivé složky a nechte si poradit od odborníků. Výběr přírodního šamponu bývá zdlouhavější, ale nenechte se odradit hned na začátku, svého favorita určitě najdete, ať už máte suché, normální, nebo snadno se mastící vlasy.

 Šampon s arganový olejem

Začátečníkům v oblasti přírodní kosmetiky doporučujeme tekutý šampon s arganovým olejem, který připomíná klasické šampony víc než tuhý šampuk. Dostatečně pění a má i podobné balení. Vlasy nejen hloubkově vyčistí, ale také zregeneruje. Obsahuje totiž arganový olej, který má vysoký obsah vitamínů, antioxidantů i nenasycených mastných kyselin a naopak v něm nenajdete žádné silikony, parabeny ani jinou „chemii“.

Šamponové mýdlo

Chcete se v přírodní péči o vlasy posunout ještě dál vyzkoušet něco nového? Pak je přesně pro vás určené tuhé šamponové mýdlo od Moroccan Sense. Pění jen lehce, ale na to si určitě časem zvyknete. Vlasy myje velmi jemně a díky vysokému obsahu arganového oleje i skvěle hydratuje. Esenciální oleje z levandule, rozmarýnu nebo grapefruitu pak vlasům dodají i jemnou dlouhotrvající vůni a přirozený lesk.

Kondicionér s arganovým olejem

Čas od času vlasům prospěje také maska, speciální kúra nebo sérum. Kondicionér byste ale měli použít opravdu po každém mytí. Jedině tak budou vaše vlasy chráněné před poškozením, zdravé a lesklé. Stejně důležitá je kvalitní péče také pro pokožku hlavy,. I ta po pročištění potřebuje, abychom o ni pečovali a hýčkali si ji. Prospěje jí jak výživný arganový olej, tak zklidňující extrakt z heřmánku. Výtažek z granátového jablka zase zabraňuje vysušení vlasů.

Vlasové oleje

Samotný arganový olej je pro vlasy obrovským pokladem. Narozdíl od mnoha jiných olejů vlasy nezatěžuje, dodává jim potřebnou vlhkost, vitaminy i antioxidanty. A pozor, ani s mastnějšími vlasy se nemusíte arganovému oleji vyhýbat, nezanechává mastný film, nelepí, ale naopak se rychle vstřebává. Je bez nadsázky tím nejlepším, co můžete svým vlasům dopřát. Představuje absolutní špičku mezi oleji a výborně pečuje o všechny typy vlasů i pokožku hlavy.

TIP na závěr: Nejlepšího výsledku dosáhnete, když olej nanesete na vlasy a necháte asi 10 minut působit těsně před umytím. Pak ho ještě aplikujte do konečků vlhkých vlasů. Určitě budete příjemně překvapeni, jak vaše koruna krásy prokoukne. :)

Autor: Dana Halušková

14. října 2020