Trendy v péči o pleť v roce 2021

Péče o pleť se postupně stává důležitou součástí celkové self-care. Právě minulý rok ukázal, jak důležité je se starat o svoje tělo i duši a letos bude tento trend pokračovat. Kosmetická rutina se přesunula ze salonů do domácího prostředí, a tak začínáme více řešit kvalitu a transparentnost složení, udržitelnost samotných produktů i obalů a snažíme se pečující rituály zefektivnit a zjednodušit.

Přírodní složení

Investovat více do kvalitního organického složení než do luxusních značek a líbivých obalů dnes určitě není ostuda. Naopak, kromě samotných ingrediencí bychom se měli zajímat i o jejich původ a  konkrétní účel v daném produktu. Díky tomu lépe najdeme to, co je pro nás nejvhodnější a můžeme vyřešit i dlouhodobé problémy s pletí, od akné přes ekzémy až po vrásky.

Chytrá udržitelnost

Ne jen udržitelný obsah, ale i balení, tak by se dala jednoduše charakterizovat chytrá udržitelnost. V poslední době se přidává také celková uhlíková stopa, kterou se snaží „smart sustainable“ značky minimalizovat. Obaly se často vyrábějí z recyklovaných a recyklovatelných materiálů nebo jsou znovuvyužitelné, případně obojí.

Méně je více

Zjednodušení kosmetické rutiny nám ušetří peníze, čas i místo v koupelně a navíc prospěje celé planetě. Spousta z nás tedy přichází na to, že lepší je mít jeden kvalitní krém nebo máslo na celé tělo než speciální produkt na ruce, nohy, dekolt apod. Spoustu přírodních kosmetických produktů navíc nemusíte používat jen vy, ale i celá vaše rodina včetně dětí. Například u sprchového gelu nebo tělového mléka se určitě nemusíte bát, že by to bylo nehygienické.

Péče o obličej pod rouškou

Ještě asi nějakou dobu budou roušky běžnou součástí našich životů. Kromě kvalitních roušek, které dostatečně chrání a zároveň dovolují pokožce dýchat, bychom měli věnovat více pozornosti péči o spodní část obličeje. Nejvíc trpí lidé s akné a ekzematici, ale nedostatek kyslíku a množení bakterií neprospívají nikomu. Proto je potřeba tuto oblast pravidelně hydratovat a ošetřovat podle typu pleti. Pokud je to možné, make-upy a rtěnky raději vynechte a raději zainvestujte do kvalitního pleťového krému a balzámu na rty.

Ochrana proti modrému světlu

Kromě nošení roušek jsme minulý rok ještě častěji zatěžovali pleť modrým světlem, které vyzařují všechny elektronické přístroje. Brýle proti tomuto fenoménu nejsou žádnou novinkou, ale o kosmetice s tzv. HEV fitrem se začalo víc mluvit teprve nedávno. Přitom právě modré světlo může pleť poškozovat a způsobovat její předčasné stárnutí podobně jako například sluneční UV záření. Pokud tedy patříte k těm, kdo tráví 8 hodin denně u počítače, poohlédněte se po krému, gelu nebo séru s tímto účinkem.

 

Dana Halušková, 25. ledna 2021