Tajemství přírodní kosmetiky Moroccan Sense

Jistě jste si všimli, že velkou část nabídky na našem e-shopu tvoří kosmetika značky Moroccan Sense. Pochází ze severoafrického Maroka, je plná luxusních organických složek a orientálních vůní. V dnešním článku vám tedy chceme prozradit její tajemství. Dozvíte se, odkud přesně pochází, jak vzniká a v čem tkví její kouzlo.

Za značkou stojí Eva a Said, kteří nejprve spoluzaložili firmu Alassala v Británii. Později se ale rozhodli jít vlastní cestou a od té doby spojují exotické suroviny z Maroka s českou pracovitostí a daří se jim skvěle. Základ péče o pleť, tělo i vlasy tvoří podle Moroccan Sense arganový olej, který se vyrábí ze vzácné argánie trníté. Největším producentem arganového oleje je právě Maroko, i proto se mu přezdívá „marocké zlato“. Tamní ženy na „argan“ nedají dopustit a s oblibou ho zařazují do svojí každodenní skincare rutiny. Stačí jednou vyzkoušet a zamilujete si ho stejně jako ony.

Část kosmetiky prodávané pod touto značkou dodnes vzniká nedaleko Marrakéše, města proslulého svými trhy s kořením, vůněmi a barvami. Konkrétně se jedná o řadu inspirovanou marockými lázněmi Hammam, které mají v severní Africe tisíciletou tradici a stále se těší velké popularitě. Další produkty se vyrábějí v Líbeznicích u Prahy, ale stále výhradně z marockých ingrediencí.

V Maroku má značka vlastní produkci a také stále vylepšuje jednotlivé receptury, které její zakladatelé sami vytvořili. Velmi důležité jsou pro Moroccan Sense zásady fair trade obchodu s arganovým olejem a také principy udržitelnosti. Podporuje tak sociálně slabé lidi, zejména africké ženy, a pomáhá chránit tamní obyvatelstvo i životní prostředí.

V současnosti se značka snaží přizpůsobit už tak velmi kvalitní složení požadavkům na certifikát ECOCERT Cosmos Organic. Nejdřív na něj ale musí získat potřebné finanční prostředky. V oblasti přírodní kosmetiky jsou všechny certifikáty a potvrzení velmi nákladné. Malí lokální producenti na ně tedy často nedosáhnou i přes vysokou kvalitu svých produktů. My ale věříme, že Moroccan Sense se to brzy podaří, snad k tomu přispějeme i my.

Přírodní složení obohacené o krásné orientální vůně potěší vaše tělo i smysly. Aktivními látkami jsou kromě arganového oleje i bambucké máslo, kokosový nebo olivový olej, mořská sůl, aloe vera,  esenciální oleje a mnoho dalších. Právě jejich prokazatelné účinky, hebké textury a příjemné aroma si nás okamžitě získaly. Stejně tak ale souzníme i s hodnotami značky, které chceme předávat dál prostřednictvím našeho e-shopu Mitico.cz.