Skincare tipy pro jarní sezónu

5 skincare tipů pro jarní sezónu

Po zimě je naše pleť většinou bledá, vysušená a unavená. Díky dobře zvolené přírodní péči ji ale během pár týdnů vrátíme zdravý a zářivý vzhled. Poradíme vám tedy, na co se v tomto období zaměřit a jaké skincare produkty vybrat, abychom zajistili dostatečnou hydrataci pokožky a připravili ji na pobyt na slunci.

Ideální čas vybrat vhodný peeling

Na suchou pokožku s hrubými místy doporučujeme šetrný, ale účinný peeling. Na obličej doporučujeme zvlášť po zimě enzymatické peelingy, které jsou jemnější než ty klasické s abrazivními částečkami.

Tělový peeling nebo scrub  můžete tentokrát nahradit marockou specialitou – černým mýdlem, ke kterému budete potřebovat ještě rukavici Kessa. Předtím si  dopřejte koupel, nebo alespoň několikaminutovou sprchu. Pokožka se tak prohřeje, prokrví a bude na použití černého mýdla lépe připravená. Na celé tělo vám bude stačit jedna polévková lžíce mýdla, které nechte po nanesení působit zhruba 5–10 minut a pak promasírujte kůži exfoliační rukavici Kessa, která odstraní odumřelé buňky a celkově očišťuje. Pokožka bude následně krásně hladká a připravená na vyživující péči v podobě tělového mléka nebo oleje.

TIP: S peelingy to určitě nepřehánějte, obličejový i tělový peeling bude stačit provést jednou týdně. U suché pokožky může být interval ještě delší.

Očista těla i pleti

Stále častěji skloňovaným pojmem je takzvaný jarní detox, který se nemusí týkat jen stravy, ale  i pleťové péče. Na jaře doporučujeme odlehčit nejen jídelníček, ale také používané kosmetické produkty. Hutné výživné krémy používané v zimě vyměňte za osvěžující hydratační varianty, které na pleti nezanechávají mastný film. Nic nezkazíte ani krémy s přírodním UV filtrem.

Základem je hydratace

Pleť i vlasy ocení na jaře hydrataci více než kdy jindy. Kromě každodenního používání pleťových krémů s sér tedy můžete do vaší skincare rutiny pravidelně zařadit také hydratační masky nebo přírodní oleje. Skvěle se pro tyto účely hodí olej arganový, který udržuje v pokožce i vlasech vlhkost a intenzivně je vyživuje. Pro projasnění a zjemnění stačí na vyčištěnou pleť každé ráno a večer nanést 1 až 2 kapky kvalitního arganového oleje.

Nezapomeňte doplnit vitamíny

Vitamín C zdaleka nepotřebujeme jen v zimě. Obsahují ho některá séra a krémy, ale nejvděčnější vám pleť bude, pokud ho doplníte i zevnitř. A to jak v podobě ovoce a zeleniny, tak v podobě potravinových doplňků. Nejvíce vitamínu C obsahují citrusy, ale také například černý rybíz, červená paprika, brokolice nebo špenát.

Příprava na sluneční paprsky

Kromě regenerace, hydratace a peelingu připravíte pleť na slunění i užíváním betakarotenu. Jen pozor na předávkování, proto určitě nedoporučujeme překračovat doporučené denní množství. Lepší opálení tím rozhodně nezískáte. Další možností je solárium, které vám v rozumné míře neuškodí, ale neměli byste jeho návštěvy kombinovat s pobytem na slunci.