Jak správně čistit pleť přírodní kosmetikou

Šetrné a zároveň hloubkové čištění je základem kvalitní péče o pleť. Stačí vám pouze několik minut denně a kvalitní organická kosmetika, která nejen odstraňuje make-up a nečistoty, ale také vyživuje, regeneruje a chrání pleť. Navíc je šetrná k přírodě. Jak na každodenní rutinu a jaké produkty vybrat?

Pleť je nutné čistit každý večer
Jak na pleť bez make-upu?

Pokud nejste nalíčená, doporučujeme použít jemné přírodní mýdlo - ideálně bez glycerinu a s obsahem arganového oleje. Potom už stačí jen obličej opláchnout vlažnou vodou.

V dalším kroku aplikujte hydrolát, například růžovou vodu, která se hodí pro všechny  typy pleti včetně suché a citlivé. Šetrně čistí a funguje jako přírodní tonikum. Navíc je šetrná i k jemné pokožce, a tak s ní můžete čistit i oční okolí. Nakonec naneste noční krém a případně další pečující přípravky jako sérum nebo oční krém.

Čištění nalíčené pleti

Pokud máte make-up začněte aplikací malého množství neutrálního přírodního oleje. Vhodný je například arganový olej, který pokožku zjemňuje, zvláčňuje a omlazuje. Přitom ale působí protizánětlivě, proto ho vyhledávají i lidé s aknózní a problematickou pletí. Nejlepších účinků dosáhnete, když olej nanesete na bavlněný tampónek navlhčený teplou vodou. Lépe se díky tomu vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Případně můžete nanést pár kapek arganového oleje do dlaní a jemně vmasírovat.

Potom opět sáhněte po hydrolátu, ať už půjde o růžovou vodu, nebo například rozmarýnový, tea tree či levandulový hydrolát ideální pro problematickou pleť.

Ve třetím kroku si pak můžete a nemusíte umýt obličej organickým mýdlem, ale záleží jen na vás a hlavně na vašem typu pleti.

Na závěr je opět čas na hydrolát a nezapomeňte ani na hydrataci a regeneraci pleti dalšími produkty.

Ranní čištění

Pleť byste měli důkladně čistit nejen večer, ale také ráno. Po probuzení je důležité obličej omýt chladnější vodou. Pozor ale na to, jakou máte doma kvalitu vody, přílišná tvrdost pokožce škodí. U suché pleti je ideální použít ještě čisticí krém a u normální nebo smíšené pleti čisticí gel. Nakonec nezapomeňte na tonizaci šetrným přípravkem bez alkoholu a naneste denní krém, případně i make-up.

Tip navíc: Zhruba jednou týdně si vaše pleť zaslouží i důkladnější čištění – kromě klasických peelingů jsou v poslední době hodně oblíbené i čisticí masky. Denně pak můžete používat přírodní konjakové houbičky.

 

 Dana Halušková, 30.3.2021