Jak podpořit regeneraci pokožky během spánku

Nové síly se nejlépe nabírají vydatným spánkem, který dokáže divy i s naší pletí. Pomocí vhodně zvolené přírodní kosmetiky můžeme jeho blahodárné účinky ještě podpořit. Jak tedy postupovat a jaké produkty použít?

V čem je spánek tak výjimečný?

Díky kvalitnímu spánku se nám do těla uvolňují důležité hormony, zejména melatonin, který zajišťuje emoční stabilitu, celkově regeneruje a pomáhá udržovat pleť mladistvou, hebkou a zářivou. Stejně tak je hluboký spánek potřebný pro vyváženou hladinu stresového hormonu kortizolu. Pokud spíme přerušovaně a mělce, máme ho v těle příliš, a to přispívá ke snižování množství kolagenu. Následně dochází k rychlejší tvorbě kruhů pod očima, vrásek a strií a k celkové ochablosti pokožky.

Večerní relax a péče o celé tělo

Jednou nebo dvakrát týdně si můžete místo klasické sprchy dopřát i relaxační koupel. Trvat by měla maximálně 20 minut. Za tu dobu se dostatečně uvolníte, ale pokožka se vám nebude zbytečně vysušovat. Případně do vany přidejte ještě pár kapek svého oblíbeného oleje. A pozor na příliš horkou vodu, ani ta našemu zdraví nesvědčí. Ihned po koupeli se promažte tělovým balzámem nebo mlékem. Záleží, jestli potřebujete pokožku spíše intenzivně vyživit nebo hydratovat a osvěžit.

Na kvalitní kosmetice záleží

Asi není třeba zdůrazňovat, že je nutné pleť večer důkladně odlíčit. Nemusíte přitom čekat, než půjdete spát. Klidně se do čištění pusťte už po příchodu domů. Lépe se tak zbavíte nečistot, které vám za celý den na obličeji ulpěly. Potom doporučujeme použít ještě růžovou vodu, která funguje jako přírodní tonikum.

V noci má pleť slabší ochrannou bariéru, a tak lépe vstřebává aktivní látky. Vyplatí se tedy investovat do kvalitních nočních krémů a sér a také si udělat čas na jejich aplikaci. Kromě vyživujících ingrediencí většinou obsahují i nejrůznější antioxidanty (vitamíny A, E a C) a vysoce účinné pečující komplexy.

Noční zkrášlovací rituál

Občas byste si měla i přes noc dopřát pleťovou masku. A nezapomeňte také na pleťové oleje, které pokožku rozjasní, zjemní a také mají zklidňující účinky. Výborně se pro tyto účely hodí například přírodní arganový olej, který pokožka lépe přijímá po použití květové vody, například již zmiňovaného růžového hydrosolu.

Příprava na další den

Správně vybrané přírodní krémy a séra dodají pleti přes noc všechny potřebné složky. Ušetří nám to potom drahocenný čas při ranní péči. I když s naším anti-age pleťovým krémem a jednou až dvěma kapkami arganového oleje vám bude pokaždé stačit jen několik minut.