Co možná nevíte o růžové vodě

Růžovou vodu většina z nás používá jako přírodní tonikum, případně pro osvěžení během horkých dnů. Možností je ale mnohem více. Tento květinový hydrolát totiž prospívá každému typu pleti, pokožce těla i vlasům. Jak vlastně vzniká a s čím vším nám v rámci skincare pomůže?

Jak se růžová voda vyrábí?

Růžová voda Moroccan Sense se získává z listů růže damašské, a to pomocí šetrné parní destilace. Díky této metodě si zanechává všechny účinné látky. A jaký je postup celého procesu? Okvětní lístky se dají do destilační nádoby a zahřejí horkou párou. Potom ale následuje rychlé ochlazení a z kapaliny se uvolní růžový olej, který je také vysoce ceněný. Nás ale zajímá nejdůležitější složka, tedy růžová voda.

Hlavní benefity

V přírodní formě má růžová voda jemnou vůni a lehkou konzistenci. Nejspíš si ji tedy velmi rychle oblíbíte a stane se součástí vaší každodenní kosmetické rutiny. Důležité je zmínit, že má pH srovnatelné s lidskou pokožkou (5,5 a 5,26). Ale to samozřejmě není všechno, obsahuje i velké množství vitamínu E, který má protizánětlivé a regenerační účinky. Vitamín C zase působí jako antioxidant a chrání pleť před volnými radikály i jinými škodlivinami.

Možnosti využití
Tonikum i pro problematickou a zralou pleť

Běžná voda vám v omezené míře určitě neuškodí, ale hydrosoly mají kyselejší pH, a tak jsou pro citlivou pleť lepší. O přírodní růžové vodě to platí dvojnásob. Uleví i od akné nebo ekzémů a poradí si také se zralou pletí. Má totiž regenerační a hojivé účinky, ale také rozjasňuje a zpevňuje pokožku.

Fixace make-upu

Růžová voda může vaši pokožku hýčkat po celý den. Stačí ji každé ráno nanést na pleť ošetřenou krémem. A použít ji můžete i pod make-up, který díky tomu déle vydrží a bude celkově sjednocený.

Domácí pleťová maska

Pokud jste si oblíbili vlastnoručně vyrobené masky, máme pro vás skvělý tip. Využijete tak i organický arganový olej a marocký jíl Moroccan Sense.

Postup: Smíchejte lžičku marockého jílu s několika kapkami růžové vody a arganového oleje. Naneste na pleť a nechte působit přibližně 15 minut. Potom obličej důkladně opláchněte vodou a naneste pleťový krém. Efekt bude okamžitý, pleť se krásně rozzáří a zpevní. Pro celkové vylepšení pleti byste si měli na masku najít čas alespoň jednou týdně.

Do koupele

Dále najde růžová voda uplatnění i v relaxačních koupelích. Pokud do vany přidáte několik kapek tohoto květinového zázraku, bude vaše pokožka jemnější a mysl klidnější. S koupelemi to ale nepřehánějte a dopřávejte si je maximálně jednou týdně.

Pro snadné rozčesávání vlasů

A v neposlední řadě prospívá růžová voda i vlasům. Funguje jako přírodní kondicionér a pomáhá s rozčesáváním. Doporučujeme ji tedy hlavně pro suché a nepoddajné vlasy.