Aloe vera - přírodní balzám pro každý typ pokožky

Aloe vera má spoustu pozitivních účinků na lidské zdraví. Kromě lékařství se uplatňuje také v kosmetice, protože pleť zklidňuje a regeneruje a zároveň působí jako antioxidant. Tajemství jeho blahodárné síly tkví v kombinaci stovek užitečných látek. Lidé ho tedy využívají po celé generace, zejména na suchou a atopickou pokožku, aknózní pleť nebo spálení od slunce.

První zmínky o zázračné rostlině

Aloe vera je známá už ze Starověkého Egypta a Indie. Tamní obyvatelé jí přisuzovali až kouzelnou moc. Věřili, že dokáže odehnat zlé duchy a vyléčit nejrůznější nemoci. Pro nás je až fascinující, jak tehdy lidé bez jakýchkoli technologií rozpoznali, s čím jim rostlina může pomoci

V čem je kouzlo aloe vera?

Téměř magicky opravdu působí, protože na sebe jednak váže vlhkost a jednak má antibakteriální vlastnosti. S pletí tedy dokáže skutečné zázraky, poskytuje úlevu při podráždění a funguje jako dokonalý přírodní balzám. Obsahuje zhruba 200 prospěšných látek. Jednu z nich chceme zvláště zdůraznit, protože právě díky ní proniká aloe vera do hlubokých vrstev pokožky. Nazývá se lignin a je známá tím, že urychluje hojivé procesy a celkovou regeneraci tkání.

Způsob zpracování

Aloe vera se sklízí během celého roku a využívá se hlavně šťáva z jeho kožovitých listů. Ta podobu čiré tekutiny, ale mnohdy se z ní vyrábí gel nebo prášek. Právě tato sušená forma patří v kosmetice k nejoblíbenějším. Vše se provádí velmi šetrně, aby v ní zůstaly aktivní látky – vitamíny a minerály, ale i aminokyseliny, a polysacharidy. Částečně se z ní však vytrácí vitamín C.

Konkrétní využití

Aloe vera se osvědčila v produktech pro každodenní péči o suchou nebo problematickou až aknózní pleť. Skvělá je ale i pro zklidnění pokožky po pobytu na slunci. Dále ji doporučujeme při drobných poraněních, bodnutí hmyzem nebo ekzémech a další kožních onemocněních. Navíc příjemně chladí, a je tedy vhodné i na otoky a záněty kůže nebo dásní.

Jaké aloe najdete v našich produktech?

Moroccan Sense používá ve svých výrobcích výtažek z jihoamerické aloe barbadensis. Právě v této oblasti jsou totiž pro užitečnou rostlinu ideální podmínky. Její účinky můžete vyzkoušet například v tekutém mýdle nebo krému na ruce, které zanechávají pokožku dokonale hydratovanou, jemnou a vláčnou. A to samozřejmě i díky kvalitnímu arganovému oleji a dalším přírodním ingrediencím. Dále je aloe vera obsaženo ve všech variantách sprchového gelu a tělového mléka od stejné značky.

Jak vidíte, aloe vera je opravdu všestranné. Pozor ale na jeho koncentraci a kvalitu v kosmetických produktech. U mnoha značek jde pouze o marketing a množství účinné látky je tak malé, že nemá na vaši pleť žádný vliv. U našich produktů nic takového nehrozí. Přesné složení uvádíme na každém obalu i v popisku na e-shopu.