6 důvodů proč začít s přírodní kosmetikou

Stále více lidí se nás ptá na výhody přírodní kosmetiky. Nejčastěji máte obavy, že nebude dostatečně fungovat, nebo vám nebude vyhovovat její vůně. Připravili jsme pro vás tedy krátký přehled o tom, proč s organickými skincare produkty začít. 

1. Uděláte něco pro své zdraví

Postupný přechod k přírodní kosmetice můžete chápat jako další krok ke zdravému životnímu stylu. Vždyť kůže je náš největší orgán, přes který do těla pronikají důležité látky, ale také škodliviny. Stejně jako se zajímáte o stravu, měli byste řešit i složení kosmetických výrobků

V organické kosmetice nenajdete ropné deriváty, sulfáty, silikony ani jiné chemické sloučeniny, které nejčastěji způsobují alergie, dehydrataci pleti a různá kožní onemocnění. Přírodní výrobky navíc často pomáhají s problémy, na které klasická kosmetika nestačí. Poradí si s citlivou i problematickou pletí a vyhovuje všem věkovým skupinám včetně dětí. 

2. Budete ohleduplnější k přírodě 

Při výrobě přírodních produktů se do ovzduší nedostávají chemické sloučeniny, které vznikají v  laboratořích a výrobních závodech na konvenční kosmetiku. Spousta ingrediencí navíc pochází z obnovitelných zdrojů. Tím můžete nepřímo pomoci zlepšit kvalitu ovzduší, vody i půdy.

3. Zaplatíte méně

Možná vás překvapí, kolik ve výsledku ušetříte. I když počáteční investice bude pravděpodobně vyšší, brzy se vám vrátí. Kvalitní přírodní péče o pleť je hodně koncentrovaná, a tak vám bude stačit menší množství produktů. Kromě toho většinou všestranné využití. Jedním arganovým olejem například nahradíme pleťový krém, masku na vlasy nebo péči o ruce a nehty.

4. Přispějete k minimalizaci odpadu

Správná přírodní kosmetika je navíc minimalistická, udržitelná a má ekologické obaly. V poslední době se hodně prosazuje recyklované sklo a také recyklovaný plast. Oba materiály jsou navíc ještě recyklovatelné. Nejen, že tedy budete používat univerzální produkty, ale i jejich obaly můžete nadále využívat, ať už pro stejný, nebo jiný účel. A na závěr musíme zmínit i doplnitelné lahve či výhodná větší balení

5. Dozvíte se spoustu novinek

Kvalitní organickou kosmetiku poznáte podle čistého složení, které najdete na obalu i v popisu na e-shopu prodejce, a to pod zkratkou INCI. Narozdíl od konvenční kosmetiky zde nemusíte znát složité chemické sloučeniny, a tak vás bude bavit zjišťovat nové informace a souvislosti.

6. Poznáte přírodní vůně

I přírodní kosmetika může krásně vonět. Většinou má velmi jednoduché složení a díky tomu snadno zjistíte, které rostlinné vůně vám vyhovují a které naopak ne. Občas byste samozřejmě měli produkty prostřídat, ale pak se můžete k těm oblíbeným opět vrátit. A to bez obav, že se už přestaly vyrábět, jak tomu bývá u kosmetiky z drogerie. Přírodní kosmetika má navíc většinou aromaterapeutické účinky